+36 70 641 2662 titkarsag@jaszk.hu
Beiskolázás 2022-2023.

Heves Megyei Szakképzési Centrum

József Attila Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

OM: 203035 / 009

Cím: 3200 Gyöngyös, Kócsag utca 36-38.

Tel.: 37 / 311 857

Web: http://jaszk.hu

E-mail: titkarsag@jaszk.hu

Igazgató: Ivony Ildikó

Pályaválasztási felelős: Ádám Andrea igazgatóhelyettes

Az érdeklődő tanulók és szüleik számára nyílt napokat tartunk:

  • 2021. október 14-én és
  • 2021. november 24-én.

A diákok és szüleik megismerhetik az iskola képzéseit, külső partnereit, tanműhelyeit. Tájékoztatást adunk az ágazati alapoktatásról, induló ágazatainkról.

 

Iskolánkban technikumi és szakképző iskolai oktatás, érettségire épülő technikusi oktatás, szakmai bizonyítvánnyal rendelkezők számára 2 éves érettségire felkészítés, valamint felnőttek szakmai oktatása folyik esti munkarendben.  A képzések során angol vagy német nyelvet tanulhatnak a diákok választásuk szerint.

Az iskolába felvett tanulók kollégiumot igényelhetnek. A kollégium az iskola közvetlen közelében van, a kollégisták az épületen keresztül tudnak az iskolába járni. Iskolánkban diáksportkör működik, több sportágban is biztosítjuk a délutáni edzési lehetőséget.

Intézményünk csatlakozott a Honvéd Kadét Programhoz, melynek keretében ingyenes, honvédelmi jellegű szabadidős foglalkozásokon vehetnek részt az érdeklődő diákok; extra tanulmányi ösztöndíjban részesülhetnek a 3,5 átlag feletti 9-10. évfolyamos honvédelmi jellegű szakkörön résztvevők; 11-12. évfolyamon választható tantárgyunk a honvédelmi alapismeretek, amelyből érettségi vizsga tehető.

Iskolánkban diákönkormányzat működik, önállóan szervezik programjaikat: gólyahét, gólyaavató, diáknap. Rendszeresen tartunk kihelyezett tanórákat a Mátra Múzeumban.

Minden tanuló jogosult szakképzési ösztöndíjra, amely az első félév után differenciálódik a tanulmányi átlagoktól függően.

 

TECHNIKUM

A technikum 5 éves iskola; 9-10. évfolyamon ágazati alapoktatás folyik; tízedik év végén ágazati alapvizsgát kell tenni. 11. évfolyamtól szakmai oktatás keretében sajátítják el választott szakmájukat a diákok. A 2022/2023. tanévben az alábbi ágazatokban hirdetünk csoportokat általános iskolai végezettséggel rendelkezők számára:

Ágazat

Belső kód

Képzési idő

Létszám (fő)

Tervezett kimenet

Informatika és távközlés

4501

5 év

30

Informatikai rendszer- és alkalmazás üzemeltető technikus

 

Szépészet

4502

5 év

30

Fodrász

 

Gépészet

4503

5 év

15

Gépésztechnikus

 

Építőipar

4504

5 év

15

Magasépítő technikus

 

Elektronika és elektrotechnika

4505

5 év

15

Erősáramú elektrotechnikus

 

Kreatív

4506

5 év

15

Dekoratőr

 

SZAKKÉPZŐ ISKOLA

 A szakképző iskola 3 éves, kilencedik évfolyamon ágazati alapoktatás folyik. Tízedik és 11. évfolyamon a választott szakma elsajátítása történik. A gyakorlati képzés 9. évfolyamon iskolai tanműhelyben folyik. Ágazati alapvizsga után kerülhetnek ki a tanulók duális partnereink gyakorlati képzőhelyeire. A képzőhely választásában az iskola segítséget nyújt. A szakma tanulása mellett közismereti képzésben is részesülnek a tanulók. A szakma megszerzése után 2 év alatt érettségire is felkészülhetnek iskolánkban, de választhatják a munkaerő-piac lehetőségeit is. A 2022/2023. tanévben az alábbi ágazatokban tervezünk csoportokat.

Ágazat

Belső kód

Képzési idő

Felvehető létszám (fő)

Tervezett kimenet

Építőipar

4301

3 év

30

Kőműves

Festő, mázoló, tapétázó

 

Gépészet

4302

3 év

30

Ipari gépész

Hegesztő

 

Elektronika és elektrotechnika

4303

3 év

15

Villanyszerelő

 

Élelmiszeripar

4304

3 év

15

Pék-cukrász

 

Fa- és bútoripar

4305

3 év

15

Asztalos

 

A csoportok megfelelő számú jelentkező esetén indulnak.

A felvétel feltétele a választott ágazatra: az általános iskolában elért tanulmányi eredmény, egészségügyi alkalmassági vizsgálat, valamint építőipar ágazaton pályaalkalmassági vizsgálat. A vizsgálatokat március hónapra tervezzük, amelynek időpontjáról értesítjük a jelentkezőket.